KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16087163
nr 1608 7163
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Motiv från Skåne. Signerad. Olja på duk, 22x30 cm, yttermått inklusive ram: 24x32 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 mars 2024
kl 20:06:00
100 kr
150 kr
200 kr
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg